Federer po ztrátě setu v osmifinále

26.06.2009 16:48

V pátek v jednu hodinu britského času na centrální kurt nastoupila světová dvojka Roger Federer, proti švýcarskému elegánovi se představil Němec Kohlschreiber.

Úvodní sada nabídla pro nezaujatého diváka velice zajímavý tenis. Federer se rychle dostal do vedení 3:0 a při podání německého tenisty se mu naskytl stav 40:0. Tuto výhodu však nedokázal využít a Phillp se rázem dostal na výhodu, která ovšem pro něj měla krátké trvání. Fedex si následně dokázal vytvořit breakovou šanci, kterou už nepustil a vedl 4:0. Při jeho podání se dostal na 40:15 a měl dva gamebaly. Němec však chytl druhý dech a snížil na 4:2 na gamy. Federer šel podávat a prohrával už 0:30, z kritického stavu se však dokázal dostat přesnou hrou. Ve zbytku úvodní sady si již hráči udrželi svá podání a po 37 minutách Švýcar vyhrál 6:3.

Druhý set byl jasnou záležitostí Rogera, který si bez problémů držel vlastní podání, naopak Kohlschreiber se snad při každém podání musel strachovat, aby jej neztratil. Přesně půhodiny se hrálo druhé dějství, které Fedex získal v poměru 6:2.

Třetí sadu začal lépe švýcarský tenista a hned úvodní game dokázal Němcovi prorazit podání. Federer si držel podání až do stavu 4:3, kdy Kohlschreiber využil první ze dvou nabídnutých breakbalů. Set dospěl až do tie-breaku, v němž měl více štěstí zástupce Německa.

Další sadu ovšem ovládl Švýcar. Po vítězství 6:1 ve čtvrtém setu se může těšit na osmifinále.

Roger Federer na Wimbledonu poprvé od roku 2006 prohrál set s jiným hráčem než Rafaelem Nadalem.

Federer(2-Švýcarsko)-Kohlschreiber(Německo) 6:3 6:2 6:7 6:1